Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistHumpolec v roce 1974

Pelhřimovsko - Brána Českomoravské vysočiny. Text z knihy:

Humpolec je město s nímž je nerozlučně spjata představa kvalitních suken exportovaných do řady zemí. Z nejznámějších je tak zvaný "český manšestr" - 500 let tradice soukenické výroby. Kromě několika textilních závodů n. p. Sukno zastupují průmysl Humpolecké strojírny a Českomoravský len. Město má bohatou tradici dělnického hnutí. Málokdo ví, že v domku čp. 234 byly ukrývány v dřevníku lístky s rukopisem Fučíkových "Reportáží psaných na oprátce". A že v domku čp. 240 v Soukenické ulici bylo roku 1894 vydáváno Právo Lidu. Tehdy zde bylo sídlo krajského vedení České sociální demokracie.

Hotel Rekrea

Z památkových objektů nejvíce upoutá chrám z 13. století, koncem 19. století regotizovaný J. Mockerem. Obě náměstí Horní a Dolní byla řešena podle návrhu známého architekta J. Gočára. Na Horním náměstí je muzeum místního rodáka Dr. Aleše Hrdličky, připomínající život a vědeckou práci tohoto antropologa světového jména. V 2. patře je instalována výstavka, dokumentující bohatou tradici místního soukenictví a lnářství. Na východ od města obklopena lesem ční zřícenina hradu Orlíku, postaveného ve 14. století, přístupná od silnice na Havlíčkův Brod.

Humpolec v roce 1974

Humpolec v roce 1974 - 1. Muzeum dr. Aleše Hrdličky, 2. Pomník známého antropologa dr. A. Hrdličky, 3. Muzeum dr. Aleše Hrdličky, 4. Zřícenina hradu Orlíku, 5. Hotel Rekrea, 6. Restaurace hotelu Rekrea, 7. Národní podnik Sukno, 8. Provozní hala v národním podniku Čemolen, 9. Středisko dělnického hnutí Kuchařov, 10. Pamětní deska na Kuchařově, 11. Pamětní deska Jindřicha Honzla na Kuchařově, 12. Pamětní deska Julia Fučíka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum