Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistSeniorCentrum Humpolec - Mezigenerační spolupráce

11. února 2024

HUMPOLEC: SeniorCentrum Humpolec - Mezigenerační spolupráce

Společně tvoří i hrají Člověče, nezlob se. V SeneCura SeniorCentru Humpolec se propojují generace.

Klienti SeniorCentra ze skupiny SeneCura v Humpolci a děti ze Základní školy Bambi se pravidelně setkávají a v rámci mezigeneračních aktivit se společně baví a učí nové věci.

SeniorCentrum bylo otevřeno v roce 2022, ale brzy se aktivně zapojilo do místní komunity, otevřelo dveře svému okolí a intenzivně podporuje oboustranně přínosný vztah mezi dětmi a klienty domova.

„Se školou Bambi spolupracujeme již druhým rokem. Aktuálně k nám děti chodí jednou za měsíc. Společně si čtou, tvoří v rámci arteterapie nebo hrají nejrůznější hry," říká vedoucí sociální pracovnice domova Jana Pešková. A dodává, že i klienti již vyrazili na návštěvu a prohlídku školy.

Kromě toho domov SeneCura spolupracuje také se Základní uměleckou školou Gustava Mahlera. Její dětský dechový sbor vystoupil například na letní zahradní slavnosti, která se v humpoleckém SeniorCentru konala.

„V neposlední řadě nám pomáhají studenti střední odborné školy v Humpolci z oboru kuchař-číšník. Připravují s námi zejména tzv. večeře při svíčkách, na které si klienti mohou pozvat své blízké a strávit s nimi příjemný večer," popisuje Jana Pešková. V budoucnosti by také studenti oboru cestovní ruch měli pro klienty připravovat zajímavé prezentace o konkrétních zemích.

Cílem mezigenerační spolupráce je především podpořit u dětí úctu ke stáří a chuť objevovat nové věci a zároveň vnést novou energii a radost do života klientů. Setkávání těchto generací by mělo být běžnou součástí života naší společnosti. Zároveň pestrého programu aktivit, výletů a koncertů, které se v domově konají, se mohou kdykoliv zúčastnit i blízcí lidé klienta nebo lidé z okolí. V SeneCura SeniorCentra Humpolec jsou dveře vždy otevřené.

Zdroj: SeneCura Humpolec.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

SeniorCentrum Humpolec - Mezigenerační spolupráce

HUMPOLEC: SeniorCentrum Humpolec - Mezigenerační spolupráce. 


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum