Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistNouzové ubytování

22. října 2022

HUMPOLEC: Nouzové ubytování

Nouzové ubytování v Humpolci nabízí bezpečné zázemí pro stovku osob.

Krajem provozované nouzové ubytování pro válečné uprchlíky z Ukrajiny funguje od března letošního roku i v bývalém objektu domova pro seniory v Humpolci. V současné době zde pobývá 110 osob, což je jeho plná kapacita. Všechny zde ubytované osoby prošly administrací KACPU. Služby přidělení nouzového ubytování přes KACPU využilo od března na území Kraje Vysočina celkem 1147 osob. Tento týden zařízení navštívil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který se setkal jak s provozními zaměstnanci, tak s některými ubytovanými občany Ukrajiny a jejich dětmi.

Třípodlažní objekt bývalého domova pro seniory na Máchově ulici v Humpolci byl na jaře letošního roku vedením Kraje Vysočina určen pro účely nouzového ubytování ukrajinských válečných uprchlíků. Jeho kapacita 110 lůžek je nyní absolutně naplněna. Mezi ubytovanými je přibližně třicítka dětí. Ty, které jsou školou povinné nebo mohou navštěvovat předškolní zařízení byly přijaty do procesu vzdělávání, téměř většina osob, které mohou pracovat našla v Humpolci novou práci. Mezi uprchlíky je i zhruba dvacítka seniorů, kteří sem přijeli hned na začátku válečného konfliktu. Už v době, kdy utíkali před válkou věděli, že se nebudou mít kam vrátit, a proto chtějí v České republice už určitě zůstat.

V domově je pevně dán organizační řád, domácnosti se pravidelně střídají v úklidu, nový obyvatelé se starají o okolí domova, pomáhají s jeho provozem. Provozní tým zařízení, které spadá pod krajský domov Háj, pomáhá klientům s vyřizováním úředních dokumentů, s komunikací s úřadem práce, bankami, školami, zaměstnavateli, ale i s návštěvami lékařů. V tomto směru je třeba poděkovat týmům zdravotníků obou spádových krajských nemocnic v Havlíčkově Brodě i Pelhřimově za poskytnutí neodkladné nemocniční péče a také ochotným praktickým i dětským lékařům, kteří působí a jsou ochotni pomoci přímo v Humpolci.

Kraj Vysočina využívá pro účely nouzového ubytování přidělovaného pouze prostřednictvím KACPU nejen kapacity svého objektu v Humpolci, ale i v Křižanově. I zde je kapacita téměř vyčerpána. Další nouzová ubytování eviduje Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Jihlavě u ochotných soukromých ubytovatelů, bez jejichž kapacit by už nebylo možné poptávku po ubytování uprchlíků možné uspokojit.

Kraj Vysočina touto cestou děkuje společnosti BOSCH Diesel Jihlava za finanční dar, díky kterému mohl být objekt nouzového ubytování na Máchově ulici v Humpolci dovybaven tak, aby zde bylo možné rychle ubyvat válečné uprchlíky.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Nouzové ubytování

HUMPOLEC: Nouzové ubytování.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum