Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlist52. ročník finále závodů Zlatá podkova

18. srpna 2017 - zdroj tisková zpráva Zlatá podkova

O víkendu 25. - 27. srpna 2017 se v Humpolci uskuteční 52. ročník finále seriálu závodů ve všestrannosti a spřežení Zlatá podkova. Na kolbiště Dusilov se sjedou nejlepší čeští jezdi a koně, aby se utkali o hodnotné ceny. Soutěží se v pěti kategoriích u sedlových koní a čtyřech kategoriích u spřežení.

Terénní zkouška, foto J. Bělohlav

V pátek se konají drezurní zkoušky. Divácky atraktivní je sobota, kdy se po závodišti a přilehlých pozemcích doslova prohánějí soutěžící v tzv. terénní zkoušce a kočáry v maratonu. „U nejobtížnější kategorie Zlaté podkovy je předepsané tempo při terénní zkoušce 550 m/min a jezdci na trati překonají 21 překážek s 32 skoky. Celková délka maratonu u spřežení přesahuje 13 km,“ říká jeden z organizátorů Jiří Klubal.

Maraton spřežení, foto J. Bělohlav

V neděli se tradičně ze Zlaté podkovy stává velká společenská událost. Jezdci se dopoledne (10:00 hodin) v průvodu přesunou na Horní náměstí, kde je připravená zdravice, přehlídka a doprovodný program s vystoupením mažoretek. Na kolbišti pak až do večera pokračují parkury sedlových soutěží a překážkové jízdy spřežení.

Na kolbišti Dusilov je kromě samotných závodů připraveno vyžití pro všechny generace, od dětí až po starší. Součástí závodů jsou také ukázky soutěže chladnokrevných koní a pro odborníky přehlídka koní plemene český teplokrevník.

Fotogalerie:

52. ročník finále závodů Zlatá podkova:


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum