Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistPolicisté vypátrali odcizený nakladač

27. března 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Odcizený pracovní stroj kriminalisté vypátrali

Pelhřimovští kriminalisté objasnili případ krádeže samojízdného pracovního stroje, jehož hodnota převyšuje částku půl milionu korun. V polovině března kriminalisté zadrželi dvaapadesátiletého muže, který byl již v minulosti soudně trestán. Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl obviněn ze zločinu krádeže.

K případu krádeže nakladače New Holland došlo 24. listopadu loňského roku v odpoledních hodinách na ulici K Lipnici v obci Kejžlice. Tehdy neznámý pachatel na volně přístupném dvoře vnikl do uzamčeného pracovního stroje a následně ho odcizil, čímž majiteli způsobil škodu téměř šest set tisíc korun.

Policisté vypátrali odcizený nakladač, foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policisté na místě provedli důkladné ohledání, zajistili stopy a vše zadokumentovali. Intenzivním prověřováním se kriminalistům na základě získaných informací a vyhodnocených stop podařilo odcizený nakladač vypátrat a pachatele odhalit. Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi na Havlíčkobrodsku. „Dvaapadesátiletého muže jsme v polovině března v ranních hodinách zadrželi v jedné z obcí na Havlíčkobrodsku a na místě jsme také zajistili odcizený pracovní stroj“, uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Policejní komisař po provedení potřebných úkonů trestního řízení zahájil trestní stíhání muže. „Muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže“, doplnil npor. Jakoubek. Zajištěný pracovní stroj kriminalisté vrátili zpět jeho majiteli.

Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody.

„Vzhledem ke způsobené škodě značného rozsahu hrozí dvaapadesátiletému muži za spáchání zločinu krádeže trest odnětí svobody až na osm let“, dodal vedoucí pelhřimovských kriminalistů Luboš Jakoubek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum