Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistPolicisté pátrali po nezletilé dívce

15. listopadu 2017 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policisté pátrali po nezletilé dívce - informace šířící se na sociálních sítích jsou nepravdivé

HUMPOLECKO - V současné době se šíří na sociálních sítích, zejména prostřednictvím facebookových profilů, nepravdivá informace o případu, který se měl údajně odehrát v pondělí 13. listopadu ve večerních hodinách v Humpolci.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý před šestou hodinou večer na linku 158 oznámení o pohřešování nezletilé dívky. Když dívka nepřišla odpoledne domů ze školy, její rodiče o ní měli obavu a poté, co vyčerpali všechny možnosti vedoucí k jejímu nalezení, obrátili se o pomoc na policii. Policisté popis dívky předali všem policejním hlídkám a začali činit veškerá opatření směřující k jejímu nalezení. Dívku se podařilo vypátrat přibližně po hodině. Dívka byla v pořádku a do péče si ji převzali rodiče.

V této souvislosti se na sociálních sítích začaly objevovat informace, že dívka měla být z města odvezena proti své vůli neznámým řidičem neznámého osobního vozidla. Tato informace se nezakládá na pravdě. Na základě provedeného důkladného šetření policisté zjistili, že se dívka pohybovala sama na území města Humpolec až do doby vypátrání. Domů ze školy se nevrátila včas, protože dostala ve škole špatnou známku a bála se přijít domů.

Chtěli bychom proto v této souvislosti znovu apelovat na všechny uživatele sociálních sítí, aby mezi sebou bezdůvodně nešířili paniku tím, že budou na sociálních sítích vytvářet různé nepravdivé příběhy o událostech, které se nestaly. Vymyšlené zprávy o tom, že někdo na území města ohrožuje nezletilé dívky, vždy vzbudí další reakce a vlnu emocí a lidé se o své děti bojí.

V případě, že se ale někdo dostane skutečně do situace, kdy by mu hrozilo nějaké nebezpečí, nebo měl jakékoliv poznatky k možné trestné činnosti, případně jinému protiprávnímu jednání, může se kdykoliv obrátit na linku tísňového volání 158. Policisté každému přijatému oznámení věnují potřebnou pozornost, věc prověří s cílem chránit životy, zdraví a majetek občanů. Stejně tak intenzivně jsme se v úterý věnovali pátraní po pohřešované dívce.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum