Policisté pátrali po nezletilé dívce

15. listopadu 2017 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policisté pátrali po nezletilé dívce - informace šířící se na sociálních sítích jsou nepravdivé

HUMPOLECKO - V současné době se šíří na sociálních sítích, zejména prostřednictvím facebookových profilů, nepravdivá informace o případu, který se měl údajně odehrát v pondělí 13. listopadu ve večerních hodinách v Humpolci.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý před šestou hodinou večer na linku 158 oznámení o pohřešování nezletilé dívky. Když dívka nepřišla odpoledne domů ze školy, její rodiče o ní měli obavu a poté, co vyčerpali všechny možnosti vedoucí k jejímu nalezení, obrátili se o pomoc na policii. Policisté popis dívky předali všem policejním hlídkám a začali činit veškerá opatření směřující k jejímu nalezení. Dívku se podařilo vypátrat přibližně po hodině. Dívka byla v pořádku a do péče si ji převzali rodiče.

V této souvislosti se na sociálních sítích začaly objevovat informace, že dívka měla být z města odvezena proti své vůli neznámým řidičem neznámého osobního vozidla. Tato informace se nezakládá na pravdě. Na základě provedeného