Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistPachatel odcizil jízdní kolo

20. července 2017 - Pachatel odcizil jízdní kolo

Případ policisté zadokumentovali jako přestupek proti majetku 

Policisté z obvodního oddělení v Humpolci prošetřují případ krádeže jízdního kola, ke které došlo na ulici Zichpil v Humpolci. Dosud neznámý pachatel zde z úterý 18. července na středu odcizil nezabezpečené trekkingové kolo GT Agressor s připevněnou dětskou sedačkou a s dětskou přilbou. Svým jednáním tak majiteli způsobil škodu necelých pět tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a řádné šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a nadále ve věci provádí šetření.

Kolo GT Aggressor Sport, ilustrační foto

Krádeže jízdních kol jsou celoročním problémem. V letních měsících však každoročně tato trestná činnost výrazně narůstá. Pachatelé využívají zejména nepozornosti majitelů kol, kteří je při svých výletech nechají bez dozoru a řádně je nezabezpečí proti odcizení. Ke krádežím jízdních kol dochází jak na veřejných a dobře viditelných místech, tak v prostorách domů, garáží, kůlen, zahrad, ale také ze střešních nosičů motorových vozidel. Pachatelé této trestné činnosti využijí každé příležitosti k odcizení, a to v jakoukoliv denní i noční dobu. Odcizené kolo je pro ně výhodným obchodním artiklem, za který velice rychle inkasují finanční hotovost, byť se ve většině případů jedná jen o zlomek jeho skutečné hodnoty.

Majitelé jízdních kol by se tak měli držet alespoň několika základních pravidel, aby krádeži pokud možno zabránili. Pokud si cyklista kolo nechce nebo nemůže zajistit, měl by ho mít stále na očích. Majitelé, kteří kolo zabezpečují zámkem, by měli zvážit, k čemu a jak je kolo připoutané. Při odkládání kola je ho zapotřebí vždy upoutat zámkem k pevné části v okolí tak, aby bylo připevněno přes rám. Na místech, kde jsou ukotvené pevné stojany na kola, je vhodné využít tohoto stojanu a jízdní kolo k němu připevnit pevným lankovým nebo řetízkovým zámkem. V panelových domech je důležité dbát na důsledné zamykání vchodových dveří a společných odkládacích prostor. Kolo je nutné vždy zajistit, i když je uložené k tomuto účelu určené místnosti, na chodbě nebo ve sklepě.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum