Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistZasáhla vás opatření a řešíte ztrátu bydlení?

Zasáhla vás opatření a řešíte ztrátu bydlení? O pomoc se můžete obrátit na Charitní domov v Humpolci

Výjimečná situace spojená s celou řadou nepříjemných opatření mohla zasáhnout každého. Ti méně šťastnější řeší nejen ztrátu příjmů, ale mohou se v důsledku toho potýkat i se ztrátou bydlení. Pokud jste se také ocitli v tíživé situaci, protože nemáte kde se svými dětmi složit hlavu, můžete se obrátit na Charitní domov v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, jehož provoz je spolufinancován z evropských fondů. Tady mají v současnosti volnou kapacitu.

Vedoucí Adéla Bělunková představuje společenskou místnost

„Poskytujeme zázemí těhotným ženám a samotným matkám nebo otcům s nezaopatřenými dětmi. Přichází k nám také ženy, které zažily domácí násilí,“ vysvětluje vedoucí Charitního domova Adéla Bělunková s tím, že v domově mohou pomoci v období několika týdnů nebo měsíců až do jednoho roku. Matky nebo otcové s dětmi v domově v samém centru Humpolce, nicméně v klidné části obklopené zahradou, najdou nejen potřebné zázemí v podobě jednoho z šesti pokojů s vlastním kuchyňským koutem, ale mohou využít i sociálního poradenství. „Lidem, kterým pomáháme, si tak u nás mohou dát do pořádku dokumenty, pomůžeme s řešením dluhů, s hledáním práce i bydlení, kdy si mohou ušetřit na kauci, podpoříme je v péči o děti,“ přibližuje Adéla Bělunková. Pokud přijdou bez vybavení, v domově mohou zapůjčit přikrývky, povlečení i základní vybavení do kuchyně. V případě potřeby spolupracují se Střediskem charitní pomoci a zajistí přes Potravinovou banku Vysočina základní balíčky potravin.

Charitní domov v Humpolci

V domově je k dispozici sociální zázemí, společenská místnost s počítačem a televizí a také prádelna. Pracovník je v domově k dispozici od pondělí do pátku od 7.00 do 20.00 hodin, o svátcích a víkendech pak od 8.00 do 16.30 hodin. Mimo provozní dobu funguje pohotovost na telefonu. „Pomáháme lidem, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně a žít obvyklý život rodin s dětmi,“ dodává Adéla Bělunková, kterou můžete v případě potřeby kontaktovat na telefonním čísle 777 736 062 nebo na emailu rodiny@charitahb.cz.

Zdroj: Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum