Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistZlatý lajk - Hodnocení

9. října 2022

HUMPOLEC: Zlatý lajk - Hodnocení

Zlatý lajk 2022: Na facebooku informuje město Humpolec nadstandardně a kvalitně.

Facebook Humpolec:

https://www.facebook.com/MESTOHUMPOLEC/

O tom, že facebooková stránka města Humpolce má v hodnocení Zlatý lajk 2022 druhé místo v kraji jsme již informovali. Nyní dorazilo i slovní hodnocení, v němž odborná porota oceňuje, jakým způsobem je stránka spravována, tedy jakým způsobem s občany město a úřad komunikují a podávají informace.

Hodnocení poroty (více v odkazu viz níže):

Úřad prostřednictvím hodnocené Facebook stránky komunikuje od roku 2016. Zatímco zpočátku byla síť využívána spíše sporadicky, dnes se již jedná o aktivní, spolehlivý a moderně spravovaný komunikační kanál, který je obyvateli hojně sledován a využíván. Radnice tím prokazuje úsilí a snahu usnadnit občanům přístup k informacím, aktivně a moderně komunikovat, i nad rámec obvyklých povinností.

Sociální sítě mají výhodu rychlého a prakticky bezplatného dosahu, přičemž Město Humpolec této výhody velmi dobře využívá ve prospěch obyvatel. Ti jsou prostřednictvím Facebooku informováni o důležitých organizačních záležitostech, o kulturně-společenském životě včetně aktivit spolků, sportovních klubů a podobně. Publikovány jsou i praktické informace, krizové informace, ale i rozličný odlehčený obsah.

Administrátor stránky dosahuje vysoké míry interakce, tedy pohotových odpovědí na komentáře příspěvků, případně je na komentáře reagováno prostřednictvím emotikonů. Jedná se o důležitou součást komunikace na sociálních sítí a zároveň potvrzení ochoty a vůle o komunikace s obyvateli, ochoty odpovídání na dotazy, připomínky či kritiku.

Kvalita postů je vynikající. Jsou čtivé, kombinují se různé typy příspěvků, obsah je informativní, ale i zábavný a zajímavý.

Kvalita publikovaných fotografií je nadprůměrná, malý prostor pro jejich zlepšení ale vidíme.

Sporadicky jsou publikována videa, ale ideálně frekvence je až 1 týdně, přičemž za ideální obsah považujeme buďto livestreamy, případně reportážní videa s jednoduchým střihem, jednoduchou grafikou (například pouze malé logo v rohu), s důrazem na kvalitu záběrů - včetně stabilizace a oživení barev.

Stránka by mohla lépe využívat všech dostupných funkcionalit sítě (otevírací doba, zakreslení na mapě, možnost komunikace přes Messenger a podobně).

Grafická úroveň příspěvků (postery, infografiky, covery FB eventů a podobně) je vysoká. Grafická úprava je sjednocená, moderní a decentní.

Frekvence publikování obsahu je nadprůměrná a zcela v pořádku.

Statické prvky (cover a profilový obrázek) jsou velmi kvalitní.

Zlatý lajk 2022 - Hodnocení Facebooku města Humpolec:

https://www.mesto-humpolec.cz/assets/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=238982

Zdroj: Město Humpolec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum