Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

Facebook

TOPlistHUMPOLEC: Společensky odpovědná obec

2. května 2022

HUMPOLEC: Společensky odpovědná obec

Humpolec obhájil titul společensky odpovědné obce Kraje Vysočina.

Skleněná špičatá plastika opět putuje do Humpolce. Městský úřad získal Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost za období 2020-2021.

Z rukou náměstka hejtmana Miroslava Houšky a krajského radního Karla Janouška ji převzal humpolecký starosta Karel Kratochvíl. „Z ceny mám samozřejmě radost. Bez dobře fungujícího městského úřadu bychom jen těžko mohli zajistit hladký chod města, a pomýšlet tak na spokojenost jeho obyvatel,“ okomentoval starosta. „Není to ale jen o nás – politicích a úřednících – ale je to zásluha většiny obyvatel ve městě,“ dodal.

Kraj Vysočina tímto oceněním pravidelně oceňuje firmy a organizace za příkladnou realizaci principů společenské odpovědnosti s tím, že jsou následováníhodným vzorem pro ostatní subjekty v regionu.

Předností Humpolce je především jeho důraz na životního prostředí. Všech 59 zaměstnanců a 3 uvolnění funkcionáři mají k dispozici nádoby na třídění odpadu v nadstandardním rozsahu. Dále je možné na úřadu odložit i drobná elektrozařízení či baterie. Od loňska navíc ve městě funguje takzvaný Door to door systém. „Jakékoli zacházení s odpady, které vede k zefektivnění recyklace, je prospěšné,“ podotkl Karel Kratochvíl. K dopravě v rámci města pak úředníci využívají elektroskútr, aby i v tomto ohledu šetřili přírodu.

Úřad ale nezapomíná ani na osobní potřeby svých zaměstnanců. „Všichni si mohou dle svého zájmu a pracovních potřeb zvyšovat vzdělání. Přispíváme na úhradu části školného, umožňujeme tisk studijních materiálů a účast na různých vzdělávacích kurzech. V rámci úřadu je zaveden rozsáhlý vlastní systém profesního vzdělávání úředníků,“ vyjmenoval tajemník humpoleckého městského úřadu Jiří Fiala.

Samozřejmostí je pak vstřícnost vůči obyvatelům Humpolce. Od letošního roku funguje Portál občana, díky kterému mohou lidé některé věci řešit z pohodlí domova a nemusí kvůli nim chodit na úřad. Své záměry vedení města prezentuje na veřejných projednáních s občany a zájemci o dění ve městě mohou sledovat i přímý přenos ze zasedání zastupitelstva, který je posléze dostupný i v archivu videí na YouTube kanálu města.

Zdroj: Město Humpolec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum